.

.

Големини Печатење Рашири Софа Покритие Еластична Лизгање Каучот Покрива Мебел Заштитник

Големини Печатење Рашири Софа Покритие Еластична Лизгање Каучот Покрива Мебел Заштитник

DEN 591.84
Износ

Опис : 100% Сосема Нов И Висококвалитетен Модел : име На Печатење : Опсег на употреба На Софата : Дом, дневна соба,Тросед За Заштита На Мебел Отпорен, Внатрешен Надворешен Материјал : Полиестеркол : Како што покажува сликата, измерете го вашиот тросед вклучете потпирачи за раце, а потоа изберете ја големината. Ако не мерите вклучете потпирачи за раце капакот на софата ќе биде помал од Големината на софата(прибл.) : Применлива големина на софата : 1 Седиште : 90-140 см / 33,43-55,12 инчи,2 Седишта : 145-185 см /57,09-72,83 инчи,3 Седишта : 195-230 см / 76,77-90,55 инчи,4 Седишта : 235-310 см / 92,51-122,04 инчи(ве молиме дозволете мала грешка поради рачно мерење) карактеристики : 1. Со материјал за истегнување, одлично вклопување и истегнување, одговара за повеќето типови софа, како ткаенина троседот или кожен тросед со празнина.2. Избрана ткаенина, лесна за чистење и без избледување, мека и удобна, висока еластична, дише, издржлива.3. Ткаенина со отпорност на абење, не е лесно да предизвика деформација, без пилинг. 4. Заштитете ја софата од дамки, домашна коса и бидете оштетени. 5. Мулти боја, достапна Во 4 Големини.Како да инсталирате чекори 1 : Поставете го капакот за лизгање над софата со етикетата на задните чекори 2 : Рамномерно повлечете ја ткаенината преку софата и турнете ги цилиндрите со бел сунѓер во простори помеѓу перниците, обликувајќи го капакот до софата и држејќи ја ткаенината цврста чекори 3 : Навалете ја софата нагоре и пронајдете еластични врски. Цврсто повлечете ги предните и задните врски заедно и врзете. Повлечете ги страничните врски заедно и цврсто чекори 4 : спуштете го софата надолу и цврсто покријте го капакот, повлекувајќи го вишокот ткаенина До Ранецот Вклучени : 1 x софа покритие (Други производи на сликата не се вклучени.Известување : 1.Ве молиме дозволете отстапување на мерењето од 1-3 см поради рачно мерење.2.Поради различниот монитор и светлосниот ефект, вистинската боја на предметот може да биде мала различна од бојата прикажана на сликите. Ве Молиме Разберете, Благодарам! 1.СУПЕРИОРНА ТКАЕНИНА : Полиестер,висококвалитетна растеглива ткаенина, мека и удобна. 2.ЗАШТИТНИК ЗА МЕБЕЛ : Заштитете го вашиот тросед од секојдневно носење и дамки. Се подготвуваат разни бои, можете да ја изберете бојата што сакате да ја покриете. 3.ЛЕСНО ЗА ИНСТАЛИРАЊЕ : внимателно Проверете го водичот за инсталација, може да се заврши во рок од 10 минути ОД ЕДНО лице ПАКУВАЊЕ : едно парче лизгање. 4.ЛЕСНА НЕГА : машина за перење, миење на температура околу 30 Степени Целзиусови, се советуваат благи детергенти за перење, ве молиме не белете, не пеглајте.

R

Им се допаѓа и на купувачите