.

.

Топфинел Кадифен Кадифен Тросед Со Лизгање Модерен Кауч Со Висок Истегнување Покрива Заштитник За Мебел за Троседот со 3 седишта, Тегет

Топфинел Кадифен Кадифен Тросед Со Лизгање Модерен Кауч Со Висок Истегнување Покрива Заштитник За Мебел за Троседот со 3 седишта,

DEN 479.84
Износ

Дали сеуште барате тросед што може да одговара на целата ваша стилска дневна соба? . Овој цврст капак е токму она што го сакате и бојата ќе и даде нов изглед на вашата дневна соба. Изработени од луксузна кадифена кадифена ткаенина, имаат висока еластичност и издржливост, супер мека и удобна, нудејќи одличен начин за подобрување на визуелната привлечност на вашата дневна соба. Лизгањето може да се пофали со истегнување од 360 степени за да го направите ставањето на капакот на вашиот кауч ветре, што може да го задржи вашиот омилен мебел како нов. Достапно е во неколку различни големини за покривање на сѐ, од кауч со три седишта до едно седиште за софа. Користевме пена за лизгање за да се осигураме дека капакот може да остане на место без лизгање и да ја намали тешкотијата за отстранување на капакот. Исто така, капакот за лизгање е целосно перен во машина, така што чистењето и општото одржување се без напор. Вашиот тросед можеби не е најскапиот тросед на светот, но можете да останете што е можно поубави што е можно подолго кога го користите овој капак. Применлива големина : (прибл.). •Љубовно седиште/2 Седишта : широк 57-70 инчи (145-178см). * Софа/3-Седиште : 75-91 инчи широк (190-230см) • * Софа/4-Седиште : широк 93-118 инчи (235-300см) • . Карактеристики : . •Исклучителни цврсти бои, едноставност и целосно совпаѓање, погодни за секој стил на дневна соба. * Изработен од 100% кадифе, супер мек и удобен, нудејќи елегантен изглед и со одлично истегнување, погоден за секој стил на мебел •. •Вметнете го стапчето за пена што не се лизга во јазот/наборот помеѓу потпирачот за раце на софата и перницата на седиштето за да постигнете беспрекорен изглед. •Еластичниот кабел на дното го олеснува инсталирањето, може да се заврши во рок од 10 минути од едно лице.. Водич За Мерење : . •Машина за перење, перење на температура околу 30 Степени Целзиусови, се советуваат благи детергенти за перење, ве молиме не избелувајте,не пеглајте. Вклучен пакет : . 1 x софа база slipcover. •4 х Ленти Од пена (Ја Сакаат Големината на Седиштето). •5 х Ленти од Пена (Големина На Троседот со 3 седишта). •6 х Ленти од Пена (Големина На Софа со 4 седишта) Исклучителни цврсти бои, едноставност и целосно совпаѓање, погодни за секој стил на дневна соба. Изработен од 100% кадифе, супер мек и удобен, нудејќи елегантен изглед и со одлично истегнување, погоден за секој стил на мебел. Вметнете го стапчето за пена што не се лизга во јазот/наборот помеѓу потпирачот за раце на софата и перницата на седиштето за да постигнете беспрекорен изглед. Еластичниот кабел на дното го олеснува инсталирањето, може да се заврши во рок од 10 минути од едно лице.

R

Им се допаѓа и на купувачите