.

.

Иновативни Текстилни Решенија 1-Парче Ѕвезда Солидна XL Софа Мебел Покритие Slipcover, Чоколадо Слонова Коска

Иновативни Текстилни Решенија 1-Парче Ѕвезда Солидна XL Софа Мебел Покритие Slipcover, Чоколадо Слонова Коска

DEN 751.84
Износ

Иновативни Текстилни Решенија 5 Ѕвезда Мебел Заштитник. 5 Ѕвезда гордо се одликува со 5 атрибути : Водоотпорен, Реверзибилен, Ватиран, Џебови за далечински управувачи и списанија и има покриени еластични ремени за одржување на место. Заштитниците за мебел или навлаките за мебел се идеален начин за заштита на вашиот мебел од излевање и дамки. Цврст Двоен дијамант надуен 6" ватенка бод со 1/2 " само цевки од сите страни. Сите обратно до цврста боја на слонова коска. Великодушно големина за дополнителна покриеност и обезбедува дополнителна удобност за седење. Многу простор за складирање на далечински управувачи или списанија. Бидејќи е реверзибилен, џебовите се од двете страни. Изберете ја точната големина за вашиот мебел со мерење од внатрешноста на десната рака до внатрешноста на левата рака. Производот е со димензии 134" широк (рака до рака) со длабочина (напред кон назад) 75,5". Идеален за екстра големи софи кои имаат ширина на Седиштето 78 "лево кон десно и длабочина на Седиштето 24" напред кон назад. Навлаките за мебел се брз и ефтин начин за заштита на новиот мебел или ажурирање на новиот мебел. Вклучување и исклучување во блиц и лесно за одржување-само фрлете го миењето и исушете го ниско. Севкупно Иновативните Текстилни Решенија заштитник за мебел Од 5 Ѕвезди е огромна вредност со сите карактеристики и придобивки што ги нуди. Ширина на седиштето 78" лево надесно. Длабочина на седиштето 24" напред назад. Двоен дијамант надуен 6" ватенка бод со 1/2 " само цевки од сите страни. Предни џебови за далечински управувачи. Џебовите се од двете страни. Напред и назад. Водоотпорен. Реверзибилен во цврста слонова коска. Подобра алтернатива за користење чаршафи или крпи за заштита на мебелот од домашни миленици или деца. Поисплатливо од купување нов мебел или тапацир. Ватиран лизгач за дополнителна издржливост.

R

Им се допаѓа и на купувачите