.

.

Ефавормарт Сатен Розета Бургундија Се Водат Банкет Спанде Стол Покритие Јадење Настан Лизгање За Свадба Партија Угостителство

Ефавормарт Сатен Розета Бургундија Се Водат Банкет Спанде Стол Покритие Јадење Настан Лизгање За Свадба Партија Угостителство

DEN 938.88
Износ

Одликувајќи се со две најпримамливи квалитети кои во голема мера ги бараат дизајнерите и декораторите, овие прекрасни навлаки за столици ќе бидат фокусна точка на вашиот претстоен специјален настан. Свилен мазен сјај на сатенска розета се комбинира со 3 начини на истегнување на спандекс за да им дадете на вашите столчиња за забава или банкет совршена фитинг и беспрекорна убавина. Пренесете изглед на чисто кралско семејство на вашите обични и блескави столови со завеса со ова дуо на елеганција. За апсолутно империјално чувство и изглед, користете заедно со нашите Чаршафи За Розета, Тркачи на Маса, Салфетки Од Сатен и Светки и Завеси За Позадина Од Розета. Материјал : Истегнете Полиестерски Спандекс на пределот на седиштето и нозете (се протега на 3 начини) Одговара на столици во стилот на банкет Полите : Упатства За Нега Рачно миење само за одржување на употребата на интегритетот на ткаенината-Свадба, Забава, Настан, Банкет, Декорација. ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : премиум спандекс навлаките за столици се дизајнирани да одговараат на стол за банкет со тркалезен врв. Изработени од висококвалитетен растеглив спандекс материјал. Овие типови на лизгалки за стол стилски ги контурираат столчињата за банкет, давајќи им елегантен формален ап.

R

Им се допаѓа и на купувачите