.

.

Дистил Кадифе Стол Покрие Солидна Водат Свадба Банкет Дневна Стол Средината На Векот Без Раце Школка Стол Покритие, 1-

Дистил Кадифе Стол Покрие Солидна Водат Свадба Банкет Дневна Стол Средината На Векот Без Раце Школка Стол Покритие, 1-

DEN 1119.84
Износ

Функција : . Донесете модерен пресврт во украсите на вашиот дом со Истегнување На Дистилот13-Парче Елегантен Геометриски Стол За Јадење Лизгање. Тоа може да го заштити вашиот мебел од солза, истури, дамки, пролевање миленичиња и така натаму. Изработена од полиестерска и спандекс жакард ткаенина со геометриски принт,овој капак на столот има фина текстура,против пилинг,перење и истегнување. Меките влакна создаваат удобно чувство и го трансформираат вашиот стар стол во нов изглед.Нема потреба да се грижите за збрчкано и избледување при перење во машина. Информации За Производот : . Материјал : 92% Полиестер 8% Кадифена Ткаенина . Боја : 8 бои за вашиот избор. Тежина : околу 160гр.Соодветна Големина На Стол За Школка : . - Должина на Врвот на Грбот : 32-40см/12,5 "-16". - Должина на Дното на Грбот : 38-45см/15 "-17,5". - Висина на грбот : 38-45см/15 "-17,5". - Должина на седиштето : 38-43см/15 "-17". - Ширина на седиштето : 38-43см/15 "-17". Функција : . *8 Бои На Располагање. *За големината : овој капак за стол е погоден за Стол со следнава големина : Должина На Задниот Дел 12,5 "-16"; Должина На Задниот Дел 15 "-17,5"; Висина На Грбот : 15" -17,5"; Должина На Седиштето 15" -17"; Ширина на Седиштето 15"-17". Ве молиме проверете ја големината на Вашиот Стол и купете. * Материјали : 92% Полиестер 8% Спандекс Кадифена Ткаенина . Меката ткаенина создава удобно чувство и го трансформира вашиот стар стол во нов изглед. Модата и едноставниот дизајн, добро усогласени со вашиот тепих, кабинет и ѕид, ќе обезбедат стилска и удобна средина за јадење за вашето семејство и пријатели. *Издржлива и слободна брчка. Водоотпорен, отпорен на мувла и отпорен на влага. *Може лесно да се инсталира и исчисти. Машинско Перење Со Студ, Не Избелувајте, Исушете Го Ниско, Без Пеглање. Капакот На столот Е Анти-Грини, водоотпорен и Анти-масло. *Овој стол покрива со испружени може да собере 95% од столици и речиси сите јадење столици. Широко се користи за дома, кујна, хотел, канцеларија, свадба, забави, прослави или друг специјален настан. Известување : . Забележете дека малата разлика во бојата треба да биде прифатлива поради светлината и екранот. Постои 2-3% разлика според рачното мерење. Ве молиме внимателно проверете ја табелата за мерење пред да го купите предметот. 1 инч = 2,54 См 8 Бои На Располагање. Декор За Домашна Забава. Спандекс Цврсто Истегнување. 1-8 Пакување. Покривка За Стол.

R

Им се допаѓа и на купувачите