.

.

Рашири Морган 1-Парче Софа Мебел Покритие, Бура Сина

Рашири Морган 1-Парче Софа Мебел Покритие, Бура Сина

DEN 1.33
Износ

Рашири морган навлаките за мебел се направени од двонасочна плетена ткаенина што ќе ги следи контурите на вашиот мебел. Паметните детали за цвест и еластичното дно помагаат да се создаде сопствен тапациран изглед. Рашири Морган 1-Парче Софа Мебел Покритие, Бура Сина : Еластична на седиштето споеви и седиште плетенка помогне да се одржи седиште област во место. Еластиката во основата на капакот му овозможува да остане цврсто до основата на вашиот мебел. Еластиката слободно лебди во внатрешноста на полите на капакот. Дизајниран да одговара на мебел со квадратни или кутии перници. Предниот дел на раката опуштен на 8" ќе ги покрие тесните раце, но ќе се протега или ќе се истегне за да покрие до 14" ширина на раката. Наборите во внатрешноста на пресекот на грбот и раката ја минимизираат количината на ткаенина што треба да ја напикате. Материјал : 95 проценти полиестер, 5 проценти спандекс. Машина за перење.

R

Им се допаѓа и на купувачите