.

.

Империјал скапоцен камен 10K розово злато смарагд исечен аметист КТ два дијамант три камени ореол Сплит Шанк женски прстен

Империјал скапоцен камен 10K розово злато смарагд исечен аметист КТ два дијамант три камени ореол Сплит Шанк женски прстен

DEN 3.00
Износ

Изработено во злато од роза од 10 килограми, овој прстен го прикажува триото на смарагд ги исече камењата со камења од аметист, поставени во центарот на разделената тресење. Рамка со тркалезни дијаманти го опишува триото на скапоцен камен што го завитка во искра. Акцентот на тркалезниот дијамант ја украсува поделената шанка на прстенот додавајќи искра. Завршено на светло полиран сјај, овој привлечен аметист и дијамантски три-камен-хало прстен за жени е сигурен дека ќе биде вреден додаток што би сакала да го има во својата колекција. Оригинален смарагд-исечен аметист, длабока пурпурна заситеност во боја . издолжени скапоцени камења исечени во големина 10x6 mm и 8x4 mm, што го привлекува вниманието . цврста поставка од 10 K злато со природен дијамантски акцент од 1/5 CT TDW.

R

Им се допаѓа и на купувачите