.

.

Империјал скапоцен камен Стерлинг сребрен овален пресек создаден Цејлон Сафир и создаде прстен за ангажман на белиот сафир ореол

Империјал скапоцен камен Стерлинг сребрен овален пресек создаден Цејлон Сафир и создаде прстен за ангажман на белиот сафир ореол

DEN 784.00
Износ

Изработено во сребро, ангажманот прстен прикажува овална, создадена со камења од камења од сафир, кој се поставува во центарот, светкајќи во ореол на создадени бели сафири. Елегантниот шанк искри со создаден бел сафир акцент. Завршено со светло полиран сјај, овој волшебно создаден Ceylon Sapphire и создаден прстен за ангажман на белиот сафир ореол е прекрасен одраз на вашата романса. 6мм x 4mm овално селење создаден камен на Цејлон Сафир Центар. Направено во сребро. Полиран финиш . Димензија : должина од 9,90 мм x 20,80 мм ширина x 6,50 мм висина на галеријата.

R

Им се допаѓа и на купувачите