.

.

Miaенски CT Miabella CT T.G.W. Морганит и дијамантски акцент 10к розово злато прстен

Miaенски CT Miabella CT T.G.W. Морганит и дијамантски акцент 10к розово злато прстен

DEN 6960.00
Износ

Додадете розов треперлив во вашата гардероба со овој прстен на Миабела Морганит и Дијамант Филигран. Изработено во пенливо розово злато, овој прекрасен прстен прикажува еден овален, 4-сет Морганит (7х 5мм) скапоцен камен и шест тркалезни камења од Морганит (1 x 1mm) во амбиент од 4 пронг. Со висока полирана завршница, овој убав филигран прстен ќе ви даде женски ветре изглед. Овој прстен е мора да има додаток во вашата колекција за накит. Направено во злато од роза од 10kt. 3/4 CT. Т.Г.В. Морганитски скапоцени камења. Морганит пресечен : овален. Големина на Морганит : 7x5mm. Столки со камења поставени од пронг. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Големина на дијамант : 1x1mm. Поставување на дијаманти : Поставување на Prong. Ширина на опсегот : 2.1мм. Акцент 10к розово злато. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите