.

.

18- Карат Т.Г.В. Небо сина топаз 14kt бело злато коктел прстен

18- Карат Т.Г.В. Небо сина топаз 14kt бело злато коктел прстен

DEN 13824.00
Износ

Изразувајте го вашиот стил со овој скапоцен тангело небо сино коктел прстен. Изработено во светло бело злато, овој прстен се одликува со перниче за перниче, со перниче, со сјајно небо, сино-топаз скапоцен камен (15 х 15мм) убаво поставен во центарот на прстенот, создавајќи смел изглед. Полиран на брилијантен сјај, овој коктел прстен прави совршен додаток на секоја колекција на накит. Носете го овој прекрасен прстен за скапоцени камења и направете глави да се свртат. Изработено во 14 KT бело злато. 18-2/5 CT T.G.W. Скај сина топаз. Перница со перница. Каменот поставен од пронг. Ширина на опсегот : 2.2мм. Коктел прстен. Декември родител. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Тангело : Виножито од скапоцени камења е твое да го откриеш со накит Тангело. Со илјадници стилови за избор, ќе ја најдете нијансата што е соодветна за вас. Украсете се со пенлив рафал на боја.

R

Им се допаѓа и на купувачите