.

.

Империјал 14K бело злато 1 2CT TDW Diamond Multi Rowенски бенд за годишнината од свадбата

Империјал 14K бело злато 1 2CT TDW Diamond Multi Rowенски бенд за годишнината од свадбата

DEN 3.00
Износ

Во тој посебен момент, овој исклучителен дијамантски бенд ќе го однесе здивот. Стручно направено во скапоцено 14к бело злато, единаесет пенливи кружни дијаманти се поставени во каналот низ центарот на овој бенд. Границите на помалите дијаманти со акцент го благодат горниот и долниот дел на групата, завршувајќи го овој исклучителен дизајн. Сјај со 1/2 ct.t.w. На дијаманти, овој бенд е завршен со светла полирана сјај. Идеално да се надари, овој прекрасен бенд за годишнина од свадбата со дијаманти, спакуван во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производител на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се добиени од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти, што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Спецификација на производот : Димензија на производот : 5,10 mm (должина) x 21,30 mm (ширина) x 2,50 mm (висина) Тип на прстен : Стил на бандринг : Трикратен ред дијамантски акцент бенддиамонд свадба / годишнина од опсегот за жени Метал Спецификација : Метал Тип : Златен мететал Карат : 14kmetal Боја : Спецификација на бело злато дијамант : Камен Тип : Дијамантдиамонд Тежина : 1/2 Carat Diamond Creation Method : Natural Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2-I3 Diamond форма : Round Diamond Количина : 49 Setting : Channel, Connaw ​​Вклучен во кутијата : кутија за подароци и полирање Крпа Империјал 14К бело злато 1/2ct TDW Diamond Multi Rowенски бенд за венчавки.

R

Им се допаѓа и на купувачите