.

.

3- Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир 10kt прстен за ангажман на розово злато

3- Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир 10kt прстен за ангажман на розово злато

DEN 0.67
Износ

Направете трајна обврска со овој раскошен прстен за ангажман на Миабела. Монтирано во светло розово злато, овој прекрасен прстен го прикажува еден (8x8mm) и 34 (1,5х1,5мм) поставени од изложби создадени бели сафир скапоцени камења. Засилен со висока полирана завршница, овој необичен прстен е совршен избор за да се започне патувањето на заедништво. Бидете кралица на социјалните мрежи со овој прекрасен прстен и добијте се на најдобрите блогови. Направено во злато од роза од 10kt. 3-1/10ct. Т.Г.В. Создаде бел сафир. Создаден бел сафир исечен : круг. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 3,2мм. Прстен за ангажман. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите