.

.

Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир 10kt розово злато полу-вечноста на годишнината

Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир 10kt розово злато полу-вечноста на годишнината

DEN 5376.00
Износ

Прославете го денот на вашата унија со овој елегантен прстен за полу-вештајност на Миабела. Изработено во пенливо розово злато, овој раскошен прстен прикажува 18 сет, создадени бели сафир скапоцени камења (1,5х1,5 мм) кои се лизгаат на половина пат надолу по групата. Засилен со висока полирана завршница, овој прекрасен прстен го претставува делумното патување што и двајцата сте го поминале заедно и преостанатиот прекрасен пат што претстои. Направено во злато од роза од 10kt. 3/8 CT. Т.Г.В. Создаде бел сафир. Создаден бел сафир исечен : круг. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 1,6мм. РИНГ на полу-еветни годишнина. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите