.

.

1- Карат Т.Г.В. Аметист и Карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато поделено прстен за ангажман

1- Карат Т.Г.В. Аметист и Карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато поделено прстен за ангажман

DEN 0.67
Износ

Кажи "Те сакам " со овој тангело аметист и дијамантски прстен за ангажман на сплит-брада. Изработено во сјајно розово злато, се одликува со октагон, сет, аметист скапоцен камен (8 x 6mm) во центарот со 38 дијаманти со тркалезно, поставени од г. дизајн. Полиран на брилијантен сјај, овој зрачен прстен е совршен додаток на секоја колекција на накит. Направете го нејзиното срце да трепнува со овој скапоцен камен и дијамантскиот прстен. Изработено во злато од роза од 14 KT. 1-1/3 КТ. Т.Г.В. Аметист. Аметист пресек : Октагон. 1/5 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2, I3. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 1,7мм. Прстен за ангажман на разделување. Февруари роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Тангело, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со гарантна картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Тангело, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Тангело е кулминација на над 4 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Tangelo фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Тангело гаранција - Тангело гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите