.

.

Miaенски Carat Carat T.G.W. Создаден бел сафир 10к бел златен свадбен бенд

Miaенски Carat Carat T.G.W. Создаден бел сафир 10к бел златен свадбен бенд

DEN 2.00
Износ

Оваа пенлива Миабела креираше белиот свадбен бенд во бели сафир е совршен бенд за да го надополни вашиот прстен за ангажман. Изработено во трепкање бело злато, се одликува со 18 кружни, поставени од лов, создадени бели сафир скапоцени камења (1,5 x 1,5мм) кои се потпираат околу групата. Овој прекрасен прстен е совршен за жена со елегантно чувство за стил. Полиран до брилијантност, овој прекрасен венчален прстен од скапоцен камен го прави совршен симбол на loveубовта и ќе ве чувствуваш најдобро во текот на целиот ден. Направено во 10к бело злато. 3/8 CT T.G.W. Создаде бел сафир. Камења поставени од пронг. Свадбен бенд. Ширина на опсегот : 1,7 мм. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

R

Им се допаѓа и на купувачите