.

.

Машки сафир волфрам со дијамант што завршува широк сребрен прстен, големина 9

Машки сафир волфрам со дијамант што завршува широк сребрен прстен, големина 9

DEN 2.67
Износ

Овој ексклузивен дизајн на овој машки свадбен бенд во Сафир Тунстен го прави совршен подарок за свадби, годишнини и други прослави! Прстенот е направен од сафир метал од волфрам и има дијамантска завршница околу целиот бенд. Тој е широк 8мм и има класично удобно вклопување за да може да се носи секој ден. Метал : Sapphire Tunfsten . 8mm Diamond Finish Beveled Edge Comfort Fit Wedding Band . Патентиран сафир Тунфстен е следната генерација свадбена лента комбинирајќи го волфрам карбид со оригинален сафир и други алтернативни метали со висока јачина . класичен сатен финиш машки венчален прстен; Висок полски ентериер . отпорен на гребење; Отпорен на распаѓање; Хипоалергичен.

R

Им се допаѓа и на купувачите