.

.

Примарно злато Карат бело злато 8x овален гарнет и дијамантски прстен

Примарно злато Карат бело злато 8x овален гарнет и дијамантски прстен

DEN 2.00
Износ

Обожавајте ја едноставноста и елеганцијата со овој прекрасен прстен. Грејд со 8x6mm овална форма 1,40 CTTW Garnet Gemstone и Si2/Si3 јасно пенливи кружни дијаманти акценти за задебелен изглед. Овој 14 карат бел златен прстен доаѓа во големина на прстите 5. Метал Тежина : 1,88 грамсјерви Тип : Финдерски стил : Gemstone и Diamond Ringgender : Women'Smetal : Goldgold Karat : 14 Karatmetal Color : Whiteband Ship : 1mmring Големина : 5 Gemstone Детали : тип : тип : тип : тип : тип : тип : тип : тип : тип : тип : тип : тип : тип : тип “ Месец : Јануари Колор : Red Cut : Face Ted Shape : Ovalsize : 8mm x 6mmweight : 1,4 CTTWQUANTITY : 1 Jewelry Поставување : Prong Diamond Детали : Јасност : Si2/Si3 Color : G-ibirthstone Month : Aprilcut : Face Ted Shape : Roundsize : 1.6 MMWeight : 0,051 ctwquantity : Предметот пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Соединетите држави 14 Карат бело злато, скапоцен камен, дијамант.

R

Им се допаѓа и на купувачите