.

.

4- Карат Т.Г.В. Небо-сино топаз 10к бело златно срце виси обетки

4- Карат Т.Г.В. Небо-сино топаз 10к бело златно срце виси обетки

DEN 2448.00
Износ

Добијте многу комплименти кога ги носите овие впечатливи тангело небо-сино топаз срце висат обетки. Изработени во бујно бело злато, тие се карактеризираат со осум пеј-сет на небото-сини скапоцени камења (6 x 6mm) наредени на врвот на едни со други, формирајќи стил на висење. Полирани до брилијантен сјај, овие прекрасни обетки од скапоцени камења обезбедени со затворање на пеперутки. Овие уникатни и убави обетки од скапоцени камења прават совршен додаток на секоја колекција на накит. Направено во 10к бело злато. 4-1/5 КТ. Т.Г.В. Небо-сина топаз. Сметки од срце. Камења поставени од пронг. Обетки обетки. Затвори за пеперутки. Декември родител. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Тангело : Виножито од скапоцени камења е твое да го откриеш со накит Тангело. Со илјадници стилови за избор, ќе ја најдете нијансата што е соодветна за вас. Украсете се со пенлив рафал на боја.

R

Им се допаѓа и на купувачите