.

.

Карат Т.Г.В. Прстен за ангажман на моисанит Стерлинг Сребрен Солитар

Карат Т.Г.В. Прстен за ангажман на моисанит Стерлинг Сребрен Солитар

DEN 1.00
Износ

Направете ги вашите намери јасни со овој прекрасен прстен за ангажман на Miabella Moissanite Solitaire. Изработено во сјајно сребро сребро, овој прстен има тркалезно, распрскувано пенливо создадено моисанит скапоцен камен (6,5 x 6,5мм) сместен во центарот формирајќи стил на пасијанс. Елегантен и привлечен - така ќе изгледате да го носите овој прстен на Моисанит. Засилен со висока полска завршница, овој исклучителен прстен за ангажман на Моисанит прави вреден додаток на вашата колекција за накит и е прекрасно парче за симболизирање на вашата убов. Направено во сребро. 1 CT T.G.W. Создаде Моисанит. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 1,8мм. Прстен за ангажман на пасијанс. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

R

Им се допаѓа и на купувачите