.

.

Miabella Men's Carat Carat Cubic Circonia 14kt три-тон златен троен ред свадбен бенд

Miabella Men's Carat Carat Cubic Circonia 14kt три-тон златен троен ред свадбен бенд

DEN 1005.12
Износ

Воведување на машкиот свадбен бенд од 14 килограми 3 -тони во Миабела - амблем на елеганција и посветеност. Овој зачудувачки прстен има уникатен дизајн на троен ред, покажувајќи три тонови од 14к злато кои додаваат модерен допир на безвременско парче .. Облечен со беспрекорна кубна цирконија, опсегот од 6мм е засилен со мат финиш, нудејќи недооценена, но сепак привлечна привлечност. Неговата фацетирана архитектура дава рефлективен аспект што додава допир на брилијантност со секој потег .. Минималистичкиот дизајн, како одраз на модерната софистицираност, добро парови со која било облека и може да се нареди со други парчиња за да се создаде персонализиран изглед. Овој машки свадбен бенд во Миабела, симболизирајќи ја loveубовта и посветеноста, е совршен подарок за тој посебен човек во вашиот живот. Прославете го со рафинираната изработка на Миабела. Изработено во 14-тон злато со три тон. 1/6 CT. T.G.W Кубни камења од цирконија. Кубна цирконија сечење : круг. Кубна цирконија големина : (1,25х1,25мм). Поставување на кубна цирконија : сет. Ширина на опсегот : 6мм. 3-тон машки свадбен бенд. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите