.

.

2-3 4CARAT T.G.W. Аквамарин и Карат Т.В. Дијамант 14kt Бело злато коктел прстен

2-3 4CARAT T.G.W. Аквамарин и Карат Т.В. Дијамант 14kt Бело злато коктел прстен

DEN 3.33
Износ

Добијте многу комплименти кога го носите овој впечатлив тангело аквамарин и дијамантски коктел прстен. Изработено во бујно бело злато, се одликува со овално, залепено, заслепувачки скапоцен камен на Аквамарин (11 х 9мм) во центарот, со 74 кружни, треперења на треперење на дијаманти (G-H, SI) кои формираат лушпано двојно хало и Одмори по бендот. Засилено со висока полска завршница, овој привлечен скапоцен камен и дијамантски коктел прстен прави вреден додаток на секоја колекција на накит. Изработено во 14 KT бело злато. 2-3/4 CT T.G.W. Аквамарин. 3/4 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : Си. Овални и тркалезни камења. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 2.1мм. Коктел прстен. Март Роден камен. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Тангело : Виножито од скапоцени камења е твое да го откриеш со накит Тангело. Со илјадници стилови за избор, ќе ја најдете нијансата што е соодветна за вас. Украсете се со пенлив рафал на боја.

R

Им се допаѓа и на купувачите