.

.

КТ тркалезна црвена гарнет и кубни цирконија кластерски прстен во сребро сребро

КТ тркалезна црвена гарнет и кубни цирконија кластерски прстен во сребро сребро

DEN 3.00
Износ

Пополнете го вашиот изглед со овој прстен со вкупна тежина со вкупна тежина со вкупна тежина. Овој природен гранат прстен е точен за специјални прилики или во секое време сакате да ја зачините вашата секојдневна облека. Зачудувачката црвена гранат е theвезда на овој сребрен прстен. Во центарот на овој класичен прстен е тркалезна форма природна гранат која е нагласена со деликатна кубна цирконија. Овој женски прстен на Silver Silver Solitaire е обележан со 925 за да се обезбеди автентичност. Овој прстен доаѓа со кутија за подароци за потпис и прави прекрасен подарок. 1 КТ тркалезна црвена гарнет и кубни цирконија кластерски прстен во стерлинг сребро 1,00ct вкупна тежина гарнет. Тркалезна форма природна гарнет. Кластерски прстен во 925 Стерлинг сребро. Гранет со црвена боја. Јануарски роден камен. Гарнет е 6 x 6mm со поставка на кластери. Вклучува кутија за подароци за потпис. Прави внимателен подарок за родендени, годишнини, празници и други прилики.

R

Им се допаѓа и на купувачите