.

.

Карат Т.В. Црн дијамант 14kt розово злато овално црно родиум позлатен прстен за ангажман

Карат Т.В. Црн дијамант 14kt розово злато овално црно родиум позлатен прстен за ангажман

DEN 3.33
Износ

Подигнете ја вашата сакана личност со овој трендовски и уникатен прстен за ангажман на црниот дијамант во Миабела. Изработено во пенливо розово злато со црна родиумска позлата, овој прстен се одликува со единечен, овален, зачудувачки црн дијамант (6 x 4mm) во центарот на прстенот што е убаво украсен на рингот со помош на поставување на Prong. Засилен со висок полски финиш, овој прстен е вреден додаток на секоја колекција на накит. Овој едноставен, но убав прстен, ќе и ’даде на вашата невеста елегантен и софистициран изглед на нејзиниот посебен ден. Изработено во злато од роза од 14 KT. Црна родиум-позлатена. 1/2 КТ. Т.В. Црн дијамант. Дијамантско сечење : овална. Каменот поставен од пронг. Ширина на опсегот : 1,6 мм. Прстен за ангажман на дијаманти. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите