.

.

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Овален танзанит и бел сафир и дијамант акцент 14kt бело злато гроздобер ореол прстен

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Овален танзанит и бел сафир и дијамант акцент 14kt бело злато гроздобер ореол прстен

DEN 14607.84
Износ

Добијте елегантен изглед со овој раскошен миабела гроздобер ореол прстен. Изработено во бујно бело злато, овој класичен гроздобер Хало прстен има овален танзанитски скапоцен камен (8x6mm) опкружен во прекрасен дизајн на Хало, создаден со осум кружни кариери со бел сафир, поставени бели сафир (2,25х2,25мм) (2х2мм) (2х2мм ) и 16 дијаманти поставени со тркалезно црево (G-H, I1-I2). Засилен со полиран финиш, овој гроздобер прстен е убав додаток за специјални прилики. Подарете го овој прекрасен прстен на некој што го сакате. Изработено во 14 KT бело злато. 1-3/4 CT. Т.Г.В. Танзанит и бел сафир скапоцени камења. Танзанит сечење : овален. Танзанит Големина : 8x6mm. Поставување на Танзанит : Подготвен од Prong. Исечен бел сафир : круг. Големина на белиот сафир : 2.25x2.25mm2x2mm. Поставување на бели сафир : поставено на измет. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Големина на дијамант : 0,8x0.8mm1x1mm. Поставување на дијаманти : Поставете се. Ширина на опсегот : 1,6мм. Гроздобер ореол прстен. Декември родител. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите