.

.

Карат Т.Г.В. Аметист од круша и Карат Т.В. Прстен за ангажман на розово злато од 14KT

Карат Т.Г.В. Аметист од круша и Карат Т.В. Прстен за ангажман на розово злато од 14KT

DEN 2.33
Износ

Бидете идеален партнер со тоа што ќе го дадете овој волшебно прстен за ангажман на Тангело во најсебната пригода. Изработено во треперливо розово злато, овој прстен се одликува со круша, сет на аметистички скапоцен камен (8x6mm) (8x6mm) како централен камен со 18 дијаманти поставени од шума, лизгачки на половина пат надолу по бендот, давајќи му на прстенот шик изглед. Со висока полирана завршница, овој примерен прстен ќе го разубави нејзиниот гламурозен вечерен изглед. Изработено во злато од роза од 14 KT. 1 CT T.G.W. Аметист. Аметист пресек : круша. 1/7 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 1,3мм. Прстен за ангажман. Февруари роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Тангело, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со гарантна картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Тангело, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Тангело е кулминација на над 4 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Tangelo фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Тангело гаранција - Тангело гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите