.

.

Империјал скапоцен камен 14К злато позлатено сребро создаде рубин и создаде розов сафир цветен прстен за жени

Империјал скапоцен камен 14К злато позлатено сребро создаде рубин и создаде розов сафир цветен прстен за жени

DEN 1279.84
Износ

Забавен цветен изглед, овој впечатлив мулти-гемстон прстен ја воздигнува нејзината облека со прекрасна талент. Изработено во сребро позлатено со злато од 14 килограми, овој коктел прстен од скапоцен камен за жени, покажува пет цвеќиња на врвот на елегантен шанк, формиран од создаден рубин и создаден розов сафир. Создаден бел сафир седи во центарот на секој цвет. Завршено со светло полиран сјај, овој волшебно цветно прстен е прекрасен додаток на нејзината колекција прекрасен цветен дизајн со впечатлива комбинација на скапоцени камења . Создадена рубин и создаден розов сафир, тркалезно сечење во големина 1,8мм x 1,8мм. Создаден бел сафир, тркалезно сечење во големина 1,2мм x 1,2мм. Изработено во сребро позлатено со злато од роза од 14 килограми. Полиран финиш. Димензија : 6,60 мм должина x 22,00 мм ширина x 3,80 мм висина на галеријата.

R

Им се допаѓа и на купувачите