.

.

Карат Т.В. Round & Baguette Diamond Platinum невестински свадбен бенд

Карат Т.В. Round & Baguette Diamond Platinum невестински свадбен бенд

DEN 9903.84
Износ

Ветувајте дека ќе ја сакам, честиме и негуваме со оваа карактеристична рунда и Багет наизменична свадба бенд на дијаманти. Запечатете ги заветите со гроздобер инспириран и класичен изглед на овој дијамантски свадбен бенд. Дијамантите со тркалезна и багета се поставени. Изработено во ладно платина бело, овој пенлив дизајн има наизменични исечени багета и тркалезни дијаманти во правоаголни и квадратни рамки со детален и квадратни рамки. Карактеристики 1/4 каратно кружни дијаманти со I-J боја и Si2-I1 јасност. Облечете се да импресионирате со овие прифатливи свадбени бенд што ќе ви гарантира да ви даде победнички изглед за секоја пригода. Изработената детали за длабочина и димензија на стилот. Прославете го вашиот посебен ден со овој класично едноставен свадбен бенд што го прави совршен придружба за секоја пригода. Накитот е одличен начин да додадете малку едноставна боја на вашиот изглед. Достапно во различни и удобни големини 5,6,7,8 и 9. Квалитет на дијамант : I-J, Si2-I1, Diamond Cut : Round / Baguette, Diamond Setting : Bezel, Metal : Platinum, Metal Color : White. 1/4 Carat T.W. Round & Baguette Diamond Platinum невестински свадбен бенд.

R

Им се допаѓа и на купувачите