.

.

Миабела Карат Т.Г.В. Прстен за ангажман со бело злато солити од 14K

Миабела Карат Т.Г.В. Прстен за ангажман со бело злато солити од 14K

DEN 7808.00
Износ

Направете ја вашата сакана да се зацрви со слава кога ќе и ја подарите овој прстен за ангажман на Miabella Moissanite Solitaire. Изработено во бујно бело злато и засилено со висок полски финиш, овој прекрасен прстен е совршен подарок за специјално ветување. Овој прстен го прикажува заобиколениот, поставен од Prong, создаден Moissanite Gemstone (6 x 6mm) во центарот, формирајќи стил на пасијанс. Овој раскошен прстен за ангажман на Моисанит ќе го натера вашиот сакан да се чувствува посебен. Изработено во 14 KT бело злато. 3/4 КТ. Т.Г.В. Создаде бел моисанит. Камења поставени од пронг. Ringвонеч на пасијанс. Ширина на опсегот : 2 мм. Висока полска завршница. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

R

Им се допаѓа и на купувачите