.

.

Ариста 1- Карат Т.В. Дијамант и Танзанит со 5-камен женски убав прстен во 10к бело злато

Ариста 1- Карат Т.В. Дијамант и Танзанит со 5-камен женски убав прстен во 10к бело злато

DEN 2.33
Износ

1-1/2 Карат Т.В. Дијамант и Танзанит 10К моден прстен од 5-камен злато со бело злато : Додатоци можат да направат или да скршат облека, а накитот е најлесниот начин да се направи прскање, дури и со едноставен и класичен дизајн. Подобрете ја вашата гардероба и додадете малку треперлива со овој прекрасен накит. Дајте како прекрасен подарок на пријател или како подарок за себе! Ти го заслужи тоа!. Ова убаво парче накит може да го носат возрасни или тинејџери и да му бидат надарени на вашата сопруга, девојка, мајка, сестра или вашата пријателка. Ариста 1-1/2 Карат Т.В. Дијамант и Танзанит со 5-каменски фино прстен во 10к бело злато (H-I, I1-I2). Тип на камен - дијамант. Тежина на дијамант : 1 1/2 карат. Квалитет на дијамант : H-I, I1-I2. Дијамантско сечење : круг. Метал : 10к бело злато. Метална боја : Бела. Поставување на Gemstone : Поставување на Prong. Пол Жена. Со вклучена кутија. Земја на потекло : Индија.

R

Им се допаѓа и на купувачите