.

.

Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир и дијамант-акцент 10K бело злато поделено прстен за ангажман

Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир и дијамант-акцент 10K бело злато поделено прстен за ангажман

DEN 4159.84
Износ

Ангажирајте ја вашата loveубов со оваа луксузна миабела создадена бел сафир и дијамантски акцент на сплит прстен за ангажман. Монтирано во блескаво бело злато, овој исклучителен прстен го прикажува овалниот, сет, создаден бел сафир скапоцен камен (8 x 6mm) засилен со 14 кружни, пенливи дијаманти поставени од путер (G-H, I2-I3) во сплит-шанк Формирање. Овој едноставен, но елегантен прстен е само она што го баравте вашиот посебен ден за да го направите незаборавен. Овој класик создаден бел сафир и дијамантски прстен сигурно ќе направи вреден додаток на секоја колекција на накит. Направено во 10kt бело злато. 2 КТ. Т.Г.В. Создаде бел сафир. 0,06 КТ. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : G H. Diamond Clarity : I2-I3. Камења поставени од путер и путер. Ширина на опсегот : 1,6 мм. Септември родител. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

R

Им се допаѓа и на купувачите