.

.

Империјал 10К жолто злато 7 8ct TDW Diamond Angel Angel Wings Cross Hip Hop приврзок за мажи

Империјал 10К жолто злато 7 8ct TDW Diamond Angel Angel Wings Cross Hip Hop приврзок за мажи

DEN 8367.68
Износ

Израмнете го вашиот стил со овој приврзок за вкрстено крило на ангелско крило. Изработено во 10к жолто злато, овој приврзок покажува крст со круна, сместена во пар ангелски крилја, целосно обложени со треперливи дијаманти со кружни исечени. Дополнителни тркалезни дијаманти ја украсуваат кауцијата што го комплетира изгледот. Овој моќен духовен дизајн плени со 0,91ct TDW на природни дијаманти и разгорен сјај. Оваа голема големина на приврзоци со злато дијаманти добро се спарува со гломазни ланци на злато јаже и златни кубански врски со врски. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Спецификација на производот : Димензија на производот : 55,60мм (должина) x 31,50мм (ширина) x 4,40мм (дебелина) Тип на ѓердан : Стил на приврзоци за приврзоци : Дизајн на хип -хопадент : Ангел Ангелски крилја Тип на касета : Без синџирДиамонд нијанса за приврзоци за метал за метал : Метал Тип : Метал тип : Метал Тип : Метал Тип : Чистота на жолто злато метал : 10kmetal Боја : Спецификација на жолт дијамант : Камен Тип : Дијамантдим Податок Тежина : 7/8 Carat Diamond Креирање Метод : Природна ко-боја : H-Idiamond Clarity : I2-I3 Diamond форма : Round Setting : Prong, Pave вклучен во кутијата : Подарок кутија и кутија за подароци и кутија за подароци & Полирањето на крпа е производител на овие производи и ние користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се добиени од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Империјал 10К жолто злато 7/8ct TDW Diamond Angel Wings Cross Hip Hop приврзок за мажи. Приврзокот за блинг што дава изјава за смел стил. Одличен избор за рапери, хип -хоп уметници, а исто така и за фанки светкави костуми . Цврсто поставување на злато од 10К, пенливи вистински природни дијаманти, сјајни финиши . големи каули за сместување на ланци по ваш избор. Парови добро со гломазни ланци.

R

Им се допаѓа и на купувачите