.

.

1- Карат Т.Г.В. Афро-аметист и дијамант-акцент 10kt розово злато бесконечно срце прстен

1- Карат Т.Г.В. Афро-аметист и дијамант-акцент 10kt розово злато бесконечно срце прстен

DEN 5376.00
Износ

Донесете го дома овој едноставен, но елегантен тангело афро-афро-аметист и дијамантски акцент на срцев ринг. Изработено во сјајно розово злато, има срцев, афро-афро-афро-афро-афро-афро-афро-амтист (7 х 7мм) во центарот со 17 дијаманти поставени од отворено, со пас-сет (G-H, I2, I3) во дизајн на бесконечност. Полиран на брилијантен сјај, овој дијамант и скапоцен камен прстен е безвременски додаток на секоја колекција на накит. Овој прстен е доволно удобен за секојдневно носење и ќе направи совршен подарок за вашата сакана или самите себе. Направено во злато од роза од 10kt. 1-1/4 КТ. Т.Г.В. Афро-аметист. Афро-аметистичен пресек : срце. 0,05 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2, I3. Пав и камења поставени од пит. Ширина на опсегот : 2,4 мм. Бесконечен срцев прстен. Февруари роден камен. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Тангело : Виножито од скапоцени камења е твое да го откриеш со накит Тангело. Со илјадници стилови за избор, ќе ја најдете нијансата што е соодветна за вас. Украсете се со пенлив рафал на боја.

R

Им се допаѓа и на купувачите