.

.

Miaенски Carat Carat T.G.W. Тркалезен розов сафир бел сафир и карат Т.В. Дијамант со кружен дијамант 14KT Бело злато 3-камен прстен за ангажман

Miaенски Carat Carat T.G.W. Тркалезен розов сафир бел сафир и карат Т.В. Дијамант со кружен дијамант 14KT Бело злато 3-камен

DEN 0.33
Износ

Исполнете го ветувањето за засекогаш со преземање на првиот чекор со овој шармантен миабела розов сафир, бел сафир и дијамантски прстен за ангажман со 3 камен. Изработено во светло 14-каратно бело злато, овој исклучителен прстен има тркалезен, поставен розов сафир скапоцен камен (5х5мм), два круши, сет на бели сафирски камења (4х3мм), 10 тркалезни обиколи, отворено Поставете (G-H-I, I1) и 16 DORN-CUT, PRONG STET (G-H-I, I1-I2) дијаманти. Полиран до брилијантност, овој елегантен прстен ќе ја направи вашата loveубов да стане посилна. Изработено во 14 KT бело злато. 1 CT T.G.W. Пинк сафир и бел сафир. Пинк сафир сечење : круг. Исечен бел сафир : круша. 1/8 CT T.W. Дијамант. Димонд сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1, I1-I2. Простори и песни поставени камења. Бенд со : 1,8мм. Прстен за ангажман со 3 камен. Септември родител. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите