.

.

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Аметист и Карат Т.В. Ринг со бело злато солитер со тркалезно злато

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Аметист и Карат Т.В. Ринг со бело злато солитер со тркалезно злато

DEN 1.33
Износ

Прегрнете ја вашата долготрајна loveубов со овој шармантен миабела аметист и дијамантски прстен на пасијанс. Изработено во треперливо бело злато, овој класичен прстен има перниче, аметистички гемстон со аметист (8х8мм) во центарот со 22 кружни, дијаманти поставени од путер (G-H-I, I2-I3) лизгачки половина пат надолу по опсегот. Засилен со висока полирана завршница, овој привлечен прстен ќе ја истакне нејзината природна убавина. Изработено во 14 KT бело злато. 1-3/4 CT T.G.W. Аметист. Исечен аметист : перница. Поставување на аметист : поставување на пронг. Големина на аметист : 8x8mm. 1/10 CT T W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Поставување на дијаманти : поставеност од путер. Боја на дијаманти : G-H-I. Јасност на дијаманти : I2-I3. Бенд со : 1,8мм. Ringвонеч на пасијанс. Февруари роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите