.

.

Живописни Нокти Натопи Бои Во Прав, 1оз

Живописни Нокти Натопи Бои Во Прав, 1оз

DEN 223.84
Износ

Живописни дипамазирачки бои!Висококвалитетни прашоци за натопи1оз големина насоки : 1. Прво подгответе/ направете го вашиот маникир2. Примени чекор 1 Prep3. Нанесете Чекор 2 Основен Слој (Лесен тенок, рамномерен слој)4. Потопете во боја 4. Нежно четкајте со мека четка за чистење и бришење на вишокот прав6. Повторете 3-4, уште 2 пати7. Нанесете Го Основниот Слој чекор 2 и натопете Го Во Чисти8. Поднесете ги страните и кутикулата за да бидете сигурни дека ништо не е залепено на кожата9. Изматете го целиот шајк10. Примени чекор 3 Активатор11. Нанесете Го Горниот Слој чекор 4 2 пати, 30 секунди помеѓу секој слој.12. Почекајте околу 1 минута за да се исуши Лекува побрзо од која било водечка марка на натопи. Супер фин прав. Не е потребно поднесување. Потребно е само запечатувач / активатор еднаш!. Големина : 1оз.

R

Им се допаѓа и на купувачите