.

.

Растрчани Дива Сјај Ултра Сјај Гел Боја Ноктите Ленти Гсц Кога Во Салем

Растрчани Дива Сјај Ултра Сјај Гел Боја Ноктите Ленти Гсц Кога Во Салем

DEN 191.84
Износ

Вистински црни гел ленти со сјајна завршница со висок сјај. Салем : совршено место за наоѓање на совршена нијанса на црно!. ВКЛУЧУВА : . 27 гел ленти за маникир, 1 подлога за подготовка на нокти, 1 турпија за нокти. Како Да Се Користи : . ЧЕКОР 1 : ПРВИЧНО. Измијте ги рацете со сапун и вода. Обликувајте ги ноктите и туркајте ги кутикулите наназад. Користете затворена Подготвителна Подлога за да се осигурате дека ноктите се чисти од масла и остатоци. Осигурајте се дека вашите нокти се целосно суви пред нанесувањето. Про Совет : Пробајте Третман Со Основни Заптивки За Црвена Терапија ЗА СЈАЈ за хидратација и зајакнување на природните нокти додека го продолжувате абењето на СЈАЈОТ. ЧЕКОР 2 : ИЗБЕРЕТЕ ГОЛЕМИНА. Изберете големина на лента за секој шајка. За оптимално вклопување, лентата не треба да надминува минатото на креветот на ноктите на кожата или кутикулите. Нежно подигнете ја лентата од листот почнувајќи од работ. Про Совет : ако сте помеѓу големини, секогаш избирајте ја помалата големина за правилна адхезија. Про Совет : Користете пинцета за полесно подигнување на лентата од листот и ограничете го загрозувањето на адхезијата. ЧЕКОР 3 : АПЛИКАЦИЈА. Ставете лента над центарот на ноктот, почнувајќи од линијата на кутикулите и притискајќи нанадвор. Цврсто притиснете надолу од центарот и од страна на страна. Про Совет : проверете дали лентата се нанесува малку над линијата на кутикулите, избегнувајќи поставување на кожата. ЧЕКОР 4 : ЗАВРШИ. Преклопете го вишокот материјал. Поставете ја датотеката за нокти хоризонтално по контурата на вашиот нокт. Со едно убедливо движење, цврсто турнете преку вашиот слободен раб. Бидете сигурни да поднесете во една насока одеднаш, поднесувањето од страна на страна ќе ги раскине рабовите. Про совет : Ако имате прекумерен материјал кога преклопувате лента преку работ на ноктите, исечете ја со ножица или машинка за нокти пред да ја поднесете. Про совет : за оптимална адхезија, избегнувајте изложување на ноктите на лосиони, масла или вода најмалку еден час по нанесувањето. Како Да Се Отстрани. Нанесете капка масло за кутикули или отстранувач на ацетон на вашиот нокт. Користете стап за маникир за нежно и полека подигнете ја лентата за нокти од аголот на пределот на кутикулата. Постепено превртете ја лентата од ноктот. ВНИМАНИЕ : Не лупете со сила или со едно брзо движење. КОГА ВО САЛЕМ. Убавина Шминка.

R

Им се допаѓа и на купувачите