.

.

Окинг Сините Облаци Носат Долг Пасус Моден Маникир Лепенка Лажни Нокти Заштедуваат Време За Носење Лепенка За Нокти

Окинг Сините Облаци Носат Долг Пасус Моден Маникир Лепенка Лажни Нокти Заштедуваат Време За Носење Лепенка За Нокти

DEN 2.33
Износ

Карактеристики : 1.Клипови на совети за нокти се направени од acrylic.It е . нетоксични, без мирис, без штета на вашиот hand.In покрај тоа, високиот квалитет . акрилот го прави лажниот нокт издржлив и дише.2.Ковчегот е долг . ноктите имаат големина 24 парчиња лажните нокти со кутија нудат различна големина со бесплатно. налепница за лепак за нокти.Можете да изберете најсоодветен шајка според . големината на капакот на ноктите.3.Природни долги лажни нокти лесно да се . употреба.Исчистете ги ноктите, а потоа изберете ја вистинската големина на ноктите,нанесете лепак . налепница на ноктите и притиснете и држете 20 секунди.Ако се грижиш кога. отстранувајќи го подоцна,лажните нокти може да се рециклираат.4.Целосно покривање на ноктите . декорација совршена за Свадба, Матурска, Датира,Ноќта на Вештерките,Божиќ,Валенти. Ден,Подароци, Годишнина Натпревар и Секојдневниот Живот.Прекрасен подарок за вашиот . сопруга,девојка, мајка и сестра.5.При отстранување на ноктот, само . потопете во топла вода неколку минути, лесно можете да ја отстраните од . страна на ноктот.Ве молиме имајте предвид дека вистинската боја може малку да варира . од онлајн сликата поради поставките за боја на мониторот.Забелешка : Вистинската боја може да биде малку поинаква од сликата поради различен монитор и светлосен ефект ве молиме дозволете отстапување од 1-3 см поради рачно measurement Description : 1.Name : Лажни Нокти.2.Тип на лепак : кутии парчиња нокти + 1 стап лепак3.Како да ги отстраните ноктите?Типот на лепак може да чека долго време. тоа да падне сама по себе, и често натопување во топла вода може да се забрза. падот. Отстранувањето со лепак или отстранувач на нокти е најбрзиот начин . отстранете го : нанесете неколку кругови околу периферијата на ноктот, нека. течноста продира во ноктот, а потоа нежно го открива.4.Како да се користи : ЧЕКОР 1 полирајте ги ноктите со лента за триење чекор 2 Избришете ја површината На ноктите со алкохол памук;ЧЕКОР 3 Изберете соодветна големина на лепак за желе за да се залепи на ноктот или го испушта лепилото на ноктот;ЧЕКОР 4. Ставете парче за нокти со соодветна големина на ноктот и притиснете 15 . секунди (крајот со број во внатрешноста на парчето за нокти се соочува со. прсти) еколошки материјали кои ќе бидат добри за вашето здравје. Помогнете ви да создадете сопствена уметност за нокти неколку минути. Лесно за лепење и отстранување. Лажните нокти може да се поднесат и насликаат со лак исто како и вистинските нокти, но користете отстранувач на лак без ацетон. Погоден за секоја пригода : забава,одмор, подарок и така наскоро.

R

Им се допаѓа и на купувачите