.

.

Тример За Кутикули

Тример За Кутикули

DEN 175.84
Износ

Оваа ставка е произведена со врвен материјал за издржлива и практична употреба. Со дизајн на рачка што не се лизга, лесен е за употреба и ракување. Крајот на вилушката од нерѓосувачки челик и крајот сличен на лажица се совршени за туркање и отстранување на кутикулата на ноктите. Погоден за професионална употреба во салон или домашна употреба.Карактеристики-Боја : Розова.- Материјал : Метал И пластика.- Големина : Околу 11 х 1 х 0,5 см.-Со дизајн на рачка што не се лизга, лесен е за употреба и ракување.- Двоен туркач за туркање и сечење на кутикулата на ноктите.- Крајот сличен на лажица се користи за туркање кутикули. Нерѓосувачкиот челик ги гребе остатоците од кожата што тешко се отстрануваат на ноктот и е одличен за отстранување на лепилото при употреба на акрилни нокти.- Одлично за професионална или домашна употреба.- Практична алатка, фантастичен подарок за семејства или пријатели. 10 парчиња Тример За Кутикули.

R

Им се допаѓа и на купувачите