.

.

Фриџа Божиќ Снегулка Уметност За Нокти Печатење Челична Плоча Шаблон За Печатење Уметност За Нокти

Фриџа Божиќ Снегулка Уметност За Нокти Печатење Челична Плоча Шаблон За Печатење Уметност За Нокти

DEN 495.84
Износ

Божиќна Снегулка Уметност За Нокти Печатење Челична Плоча Шаблон За Печатење Уметност за Нокти 100% Нов Квалитет Категорија : Алатки За Нокти Тежина : 17 Грама Материјал : Нерѓосувачки челик Може Да се изведат Различни градиенти, А самостојните нокти може да се печатат лесно висококвалитетен материјал, материјал од нерѓосувачки челик употреба : 1. Полски нокти, нанесете прајмер и исушете 2. Нанесете обоен лепак за сушење 3. Изберете ја шемата, а потоа нанесете соодветна количина гребнатини за печатење на плочата за печатење 4. Стругалка под агол од 45° 5. Притиснете ја силиконската глава на печатената челична плоча 6. Користете лента за отстранување на вишокот боја 7. Нанесете го дизајнот на ноктот и нежно запечатете го Пакетот Вклучен : 1 € печатена Челична плоча Божиќна Снегулка Уметност За Печатење Челична Плоча Шаблон За Печатење Уметност за Нокти. Материјал : Челична плоча. Здравје и Убавина; Целото Здравје и Убавина; Уметност за Нокти. Посакувам да имате среќен шопинг време!. Испорачани во рок од 48 часа, испорака во 7-15 дена, може да пристигне порано.

R

Им се допаѓа и на купувачите