.

.

Loveубов, смеа, занаетчиски комплети за проекти за чорапи за чорапи, чорапи, прецизна лента, мулти-боја

Loveубов, смеа, занаетчиски комплети за проекти за чорапи за чорапи, чорапи, прецизна лента, мулти-боја

DEN 2.33
Износ

Комплетот на проекти за burидари, занаетчиски одмори за празници за одмори, се карактеризираат со ролни од 100% јута, добро прилагодени за правење 4 чорапи. Овој проект е совршена семејна или групна активност за да се направи оваа празнична сезона. Обезбедувајќи ви многу материјал за сите ваши креативни потреби, инспирирајте се на оваа празнична сезона со нашиот комплет за чорапи за одмори за одмори. Burlap е флексибилен материјал кој е лесен за употреба и пријателски за буџетот. Боите вклучуваат црвено/црно -бело/црно биволи за проверка (разни големини), црвена, бела и природна со златен лимен. Од домашен декор и сè DIY, дајте им на вашите проекти и дома совршен рустикален допир што недостасува оваа сезона на празници и ја ослободи вашата креативност. Loveубов, смеа, занаетчиски комплети за проекти за чорапи за занаети, 4 чорапи, прецизна лента, мулти-боја : . BURLAP RIBBON : Burlap is made of 100% Jute & comes natural with gold tinsel & white screenprint stripes—fabric rolls measure 3-yards long x 2.5-inches wide (1 of Each). NATURAL BURLAP & JUTE CORD : Natural burlap rolls, Со златни ленти за отпечатоци од злато и бело екранот, измерете ги широките 3-инчи со долги 3-инчи со готови рабови и 3-подножјето на јута со мерење на 100-тина метри (1 од секоја) . Шорти за одмори за одмори : Комплет за проекти ви овозможува да направите Комплет од 4 чорапи-вклучена мерка за чорапи од 19,5 инчи долга x 11-инчи широк x 1,5-инчи висок (вклучен модел за порибување на листови и хартија). / Природно и природно со ленти за отпечатоци од бели екрани-мерка ширина долга 3-метри x 1,5-инчи (1 од секоја) . ролни со бурлап : природни ролни со бура со злато фолија и завршени рабови меркаат ширина долга 3-метри x 12-инчи (2 широки (2 2 (2 ширина (2 -Pack) . ткаенина за занаетчиска ткаенина : многу издржлив материјал може да се сече, обое, залепи, зашиени, украсени и да се отстранат набори од burlap, лесно притиснете, со поставување на висока пареа, за да се избегне горење на материјалот . Упатства за нега : Само чисто или суво чисто чисто. Лежат рамно на суво или размачкано со суво крпа. Ironелезо или пареа на средно до високо поставување и никогаш не ставајте бурлап во вашата машина за перење - не вртете, весели или суво суво . Предупредување : Само за декорација. Целиот запалив декор треба да се задржи минимум 3 метри подалеку од отворен пламен.

R

Им се допаѓа и на купувачите