.

.

Црвена чиста лента за органза за занаети и обвивка за подароци, 3 8 дворови од Гвен Студио

Црвена чиста лента за органза за занаети и обвивка за подароци, 3 8 дворови од Гвен Студио

DEN 0.67
Износ

Red 3/8" Sheer Organza Ribbon, 100 Yards Light and airy, high-quality, Sheer Organza Ribbon is just right for holiday decorations, Christmas crafts, floral design, gift wrap, invitations, cake pops, arts and crafts, party favors, лакови и многу повеќе! Нашата лента од органза има ткаени рабови и гази финиш. 100% полиестерска лента е убава и долготрајна. Тесната 3/8 "Органза лента ги претвора обичните проекти во вонредни, елегантни дизајни! 3/8 "црвена чиста лента со органза со ткаени рабови 100 дворови од 3/8" црвена органза лента (300 стапки). Чиста лента од органза има ткаени рабови отпорни на кавга. 100% полиестерска лента е машина што се пее. Органза лента нема да се намали или избледи. Црвена чиста лента од органза црвена органза лента има лесна, воздушна текстура. Чистиот квалитет го прави убав избор за проекти од високо ниво. Совршен за украси за Божиќ или Денот на вineубените, лакови за коса, шиење, обвивка за подароци и занаети. Направете убави занаети, лакови и украси со органза лента 3/8 "Тесна лента прави прилично мини ленти цвеќиња и лакови. Завиткајте го одморот или роденденските подароци. Додадете чиста лента во украси за забави или поставки за табели. Украси со бисери или мониста за лакови и ленти за глава . Можностите се бесконечни!.

R

Им се допаѓа и на купувачите