.

.

Pioneer Woman Breezy Blossom Grosgrain Ribbon, 5 8 дворови

Pioneer Woman Breezy Blossom Grosgrain Ribbon, 5 8 дворови

DEN 168.00
Износ

Со Pioneer Woman Breezy Blossom Polyester Grosgrain Ribbon, вашите креативни можности се бесконечни! Grosgrain е разноврсна лента која е особено совршена за врзување на лакови. Благодарение на зафатената жлебна текстура што го заклучува лак -јазолот на место, Grosgrain е практичен избор на лента за обликување во врски со завеси или додавање на корпа за подароци. Плус, тоа е направено од полиестерска ткаенина што може да се перат, така што можете дури и да шиете лента на рачни крпи, да поставите душеци, престилки, јоргани и многу повеќе додека одржувате лесна грижа. Без оглед на кој може да биде вашиот занаетчиски проект, пионерската жена Breezy Blossom Polyester Grosgrain Ribbon е токму она што ви треба за да ги поврзете сите заедно. Meet REE : Ree Drummond е најпродавана авторка на Timesујорк, ТВ -личност, феном на социјалните медиуми и жената зад Популарниот блог за животен стил на Пионер, кој го започна сето тоа. Таа е исто така lубител на путер, басет песни, Етел Мерман, нејзиниот ловец, каубојски сопруг Лад и нивните четири деца. Нејзиниот стил на обична земја и вкусни рецепти ја направија да се занимаваат со сите работи што готват и забавуваат. The Pioneer Woman Breezy Blossom Grosgrain Ribbon, 5/8" x 3 yd : White grosgrain ribbon. Features Ree's signature Breezy Blossom pattern in vibrant shades of red, yellow, pink, green and blue. Safe for sewing. Perfect for gift wrapping and creating Еден-на-еден вид занаети. 100% полиестер со рабови отпорни на кавга. Машината што може да се мие. Нема да се намали или избледи. Достапно во избор на отпечатоци и стилови за да одговара на секој уникатен проект. Ролна вклучува 9 'од 5/8 „Широка лента со грбови.

R

Им се допаѓа и на купувачите