.

.

Црвена Сатенска Лента со Двојно Лице за изработка, Шиење, Завиткување Подароци, Украсување, Дворови

Црвена Сатенска Лента со Двојно Лице за изработка, Шиење, Завиткување Подароци, Украсување, Дворови

DEN 0.33
Износ

Занаетчиите, декораторите и канализацијата ќе го сакаат сјајот и луксузот На Црвената Црвена Сатенска Лента Со Двојно Лице од 5/8 инчи 50 Јарди. Офреј е водечка марка за перење, хемиско чистење и брза лента во боја. Ние нудиме широк избор на типови и ширини на ленти кои ќе ги задоволат вашите потреби за изработка, шиење, пакување и многу повеќе. Нашите различни бои, дезени и отпечатоци помагаат да се осигурате дека секогаш ќе најдете соодветна лента за секоја сезона и специјален настан. Сатенските ленти имаат многу мазна, сјајна завршница што се појавува од едната или од двете страни на лентата. Ова е познато како сатен со едно лице и сатен со двојно лице, соодветно. Овие панделки можат лесно да се испечатат и може да се направат од свила, најлон или памук. Кога се направени од памук, овие панделки се нарекуваат "сатен."Оваа лента е изработена од 100% полиестерски материјал, таа е идеална за различни креативни проекти големи или мали, па дури и може да се пере во машина. Сатенот содржи прекрасен сатенски сјај од едната страна и мат финиш од другата страна. Лентата е мека и свиленкаста мазна на допир и може да биде врзана во извонредни лакови за дополнителна елеганција. Популарен за свадби, прослави и многу повеќе. Фалејќи се со висок број на нишки и разновидни богати бои, Сатенската лента Со едно лице На Офреј е класика со причина. Сигурно ќе го најдете совршениот сатен во боја меѓу широката понуда На Офреј. Оваа разноврсна лента е идеална за секој занаетчиски проект од домашни корсажи, цветни аранжмани, лакови за коса, изработка на празници, завиткување подароци, свадбен декор, невестински, разубавувачки распоред на белешки, честитки, обележувачи, хоби занаети и многу повеќе. Додадете прекрасен завршен допир на вашите занаети, украсување, обвивка за подароци, корпи за подароци и задоволства Со Сатенски ленти. Можете лесно да го шиете, залепите или врзете во зависност од саканиот изглед. Сатенот прави прекрасен додаток на вашиот комплет за уметност и занаетчиство. Црвена Сатенска Лента Со Двојно Лице Од 5/8 Инчи За Изработка, Шиење, Завиткување Подароци, Украсување, 50 Јарди 100% Полиестер. 50 метри лента. Сатенската лента со двојно лице може да се измие, да се пости во боја и да се пегла. Ткаените рабови спречуваат кршење, што го прави одличен избор за проекти за шиење. Сатенските ленти имаат висок број на нишки. Сатенот со двојно Лице има луксузен сатен и на предната и на задната страна на лентата. Достапен е во широк спектар на ширини, цврсти бои и отпечатоци. Панделките од овие ширини првенствено се познати како трим лента или тесни. Идеален за разубавување подарок или употреба во проект за бележник. Често користени од цвеќарниците се корсажи и бутониери.

R

Им се допаѓа и на купувачите