.

.

Слоновата коска единечна сатенска лента, 1,5 дворови од Гвен Студио

Слоновата коска единечна сатенска лента, 1,5 дворови од Гвен Студио

DEN 207.68
Износ

Создадете лакови за завиткување на подароци за невестински тушеви, подароци за венчавки или годишнини. 1,5 "лента е доволно широка за свадби и цветни занаети. прави елегантни украси за свадбени патеки со лента. Дизајн на венци за разни празници и прилики со закачување ленти од сатенска лента на база на пена. 100% полиестерска машина за перење е безбедна за шиење. Плетени од фини, висококвалитетни предива, Gwen Studios Single Faced Satin Ribbon има сјаен, полиран изглед кој работи добро за занаети, шиење, невестински, бебе, цветни и домашни проекти за дизајн. И што е најважно, Gwen Studios Satin Ribbon е изработена од 100% полиестер што е машина што се мие и нема да избледи или да се смалува! Слоновата коска сатенска лента прави убави лакови за венци, занаети и проекти за домашни декори . Направете излитена шик со шик со сечење на размачкан раб од едната страна на лентата и завиткајте ја околу пинот заснован на накит. Gwen Studios Satin Ribbon нема да избледи или да се намали.5 "сатенска лента креативни идеи и користете 1,5 инчи широки единечни сатенски ленти е идеална за најразлични занаетчиски проекти, украси , лакови, проекти за шиење, невестински украси, украси за домови и обвивка за подароци. Идеи за сатен од слонова коска од слонова коска сатенска лента е совршена за венци и цветни аранжмани. Контрастот на мат и свилени страни ќе им даде на вашите проекти зачудувачки мулти-димензионален визуелен ефект. Широк единечна лента со сатенска лента - сјајна и мат сјајна завршница од едната страна и мат на обратно. Користете класична лента со сатен од слонова коска самостојно или комбинирајте ја со други бои на Gwen Studios за да создадете широк спектар на проекти. Оваа дарежлива 50 дворна магла од 1,5 "Сатен лента од слонова коска нуди слобода да се прават повеќе проекти! Едно лице соочен сатен има уникатен, двоен квалитет на текстура, сјајна завршница од едната страна и мат од другата страна. Оваа висококвалитетна сатенска ткаенина е изработена од ткаенина со висока броење на конец што е парче за да се обезбеди конзистентност на бојата. Со флексибилни ткаени рабови, единечен соочен сатен може да се залепи, искривени и завиткани за скоро секаков вид занает за DIY лента. Идеално за проекти за шиење, правење лак, занаети и свадба.Брегот на Слоновата Коска 1,5 "Единечна сатенска лента во 50 -тата дворна магла ќе сака да прави низа проекти со употреба на Gwen Studios слонова коска сатенска лента! Нашата единечна лента со сатенска лента е богата боја со слонова коска од коска, која е совршено прилагодена за занаети, цветни дизајн, декор и Проекти за шиење. Gwen Studios Satin Ribbon е достапна во широк спектар на бои. Gwen Studios слонова коска сатенска лента нуди бесконечни можности! 1,5 "Слоновата коска со сатен лента, 50 јарди 1,5" слонова коска единечна сатенска лента. Сатен лента од слонова коска додава прекрасен сјај на секој проект. Користете за да направите лакови за свадбени букети, цветни аранжмани или украси за невестински наметки. појас, или да направите исклучителна лента за вечерна спојка. Направено од врвен квалитет, лента за ткаенини со високи теми. Сатенска лента има ткаени рабови што се спротивставуваат на распаѓање. За едноставен, забавен проект, плетенка, пресврт, јазол и шијте го сатен на форма на лента за глава за да направите боемска плетена лента за глава.

R

Им се допаѓа и на купувачите