.

.

Женски Летен Елегантен Фустан Со Исечок Без Ракави Пресечен Свадбен Фустан Во Еднобојна Боја

Женски Летен Елегантен Фустан Со Исечок Без Ракави Пресечен Свадбен Фустан Во Еднобојна Боја

DEN 1.33
Износ

Женски Летен Елегантен Фустан Со Исечок Без Ракави Пресечен Свадбен Фустан Во Еднобојна Венчаницаполиестерпул на затворањеедна Големина на Миење : видете ги деталите во описот.Дизајн - овој летен фустан дизајниран без ракави, тркалезен врат, пресечен струк, бодикон, пресечена страна, макси должина.Колокација-макси фустан без ракави лесен за спарување со сандали со потпетици за да добиете стилски модерен елегантен изглед.Повод-Погоден За Клуб, Ноќен Клуб, Забава, Ноќно Излегување, Клубска Облека, Коктел, Секојдневна, Вечерна, Дневна Облека и Друго.Миење Раце во cold.Do Не Сушете го Во Машина за Сушење За Да Избегнете Намалување.Висат /Рамно За Сушење.Ве молиме дозволете мала разлика од 1-3 см поради рачно мерење и мала варијација на бојата за различни поставки на екранот,ви благодариме за разбирањето!1 инч = 2,54 см ви благодариме и убав ден! Пакетот вклучува : 1 ПАРЧИЊА Dress Size Bust Waist Hip Length S88cm/34.65"66cm/25.98"108cm/42.52"119cm/46.85"M92cm/36.22"72cm/28.35"114cm/44.88"121cm/47.64"L98cm/38.58"78cm/30.71"120cm/47.24"123cm/48.43"XL104cm/40.94"84cm/33.07"126cm/49.61"125cm/49.21" Size : SBust : 88cm/34.65"Waist : 66cm/25.98"Hip : 108cm/42.52"Length : 119cm/46.85"Size : MBust : 92cm/36.22"Waist : 72cm/28.35"Hip : 114cm/44.88"Length : 121cm/47.64"Size : LBust : 98cm/38.58"Waist : 78cm/30.71"Hip : 120cm/47.24"Length : 123cm/48.43"Size : XLBust : 104cm/40.94"Waist : 84cm/33.07"Hip : 126cm/49.61"Length : 125cm/49.21" Табела Со Големини : Големина : С биста : 88см/34,65" Половината : 66см/25,98" Колк : 108см/42,52"Должина : 119см/46,85" Големина : М Биста : 92см/36,22" Половината : 72см/28,35" Колк : 114см/44,88"Должина : 121см/47,64" Големина : L биста : 98cm/38.58" половината : 78cm/30.71" колк : 120cm/47.24"должина : 123cm/48.43" големина : xl биста : 104cm/40.94" половината : 84cm/33.07" колк : 126cm/49.61" должина : 125cm/49.21 " растеглив материјал : овој макси фустан Е Изработен Од 85% памук,15% лен, Еластичен, удобен и пријателски за кожата, но Не се гледа, Удобен за носење. Карактеристики : Истегнување, Секојдневен стил, Без Ракави, Тркалезен врат, над должината на коленото, Еластична на половината, Не обложена, фустан на плажа, совршен е за лето, Пролет и fall. Повод : Плажа/Секојдневен / Забава/Шопинг / Работа / Надвор/Дома/Свадба/Шопинг/Боемски стил. Многу еднобојни и цветни фустани достапни за вашиот избор. Додадете во вашата листа на желби. Стил на совпаѓање : можете да одговарате со ѓердан, обетки, накит, високи потпетици, клинови, чанта, кожна чанта или други колекции, создавајќи елегантен изглед. Макси бодикон фустанот е совршен за матурска, свадба, забава, коктел, вечер, топка, вечера и други свечени или полуформални прилики во сите сезони. Нега на облека : Рачно перење одделно во ладна вода/машинско перење со вреќа за перење/закачете суво/не избелувајте/не сушете се.

R

Им се допаѓа и на купувачите