.

.

Брич-Назад Челик во. 42. во. Лопата Дрво За Општа намена

Брич-Назад Челик во. 42. во. Лопата Дрво За Општа намена

DEN 2.00
Износ

Цврстата челична лажичка е одлична за движење на жито, прекривка, земја, песок или дури и снег. Може да се користи и за општо чистење, обликување кревети, израмнување на области што треба да бидат рамни или за стружење остатоци од тврди површини. Изграден е да трае и може да се користи дури и на најтешките работни места. Број 6 големина на челично сечило за издржливост и долг век на траење. Челик Д-Зафат го обвива дрвото и спречува извртување. Источна шема сечилото. Шуплив грб и обичен нож.

R

Им се допаѓа и на купувачите