.

.

Мајстори На Мандолината: Од Најголемите Сола На Блуграс И Њуграс

Мајстори На Мандолината: Од Најголемите Сола На Блуграс И Њуграс

DEN 394.88
Износ

Фолк/Кантри Гитара / Фрет Инструмент Соло. (Мандолина). Оваа колекција од 130 сола со мандолина е непроценлив ресурс за љубителите на музиката на блуграс. Секој извадок од песна е прецизно препишан белешка за белешка во табулаторот од неговата оригинална снимка за да можете да ги проучувате и научите овие маестрални сола од некои од најдобрите собирачи на инструменти. Од легендарниот Бил Монро до посовремени херои Како Сем Буш и Крис Тил, па дури и вклучувајќи некои великани кои не се блуграс како Дејв Аполон и Џетро Барнс, оваа книга содржи широк спектар на музика и стилови на свирење за уживање. • Автор : фред Соколов • ИСБН : 9781495074202 • Формат : Мека • Датум На Објавување : 2018-02-01.

R

Им се допаѓа и на купувачите