.

.

Манишевиц Мацо Оброк Кошер За Пасха Канистер, оз

Манишевиц Мацо Оброк Кошер За Пасха Канистер, оз

DEN 56.32
Износ

Манишевиц Мацо Оброк Кошер За Пасха Канистер, 16 мл, овој мацо оброк е ситно мелено брашно со бледа боја направено од мелен мацо, традиционален Еврејски бесквасен леб. Се користи во различни јадења, вклучувајќи топчиња мацо, традиционално Еврејско јадење madeкенази направено од мешавина од оброк мацо, јајца и вода формирана во топчиња и варена во пилешка супа. Оброкот мацо може да се користи и како облога за пржена храна, како што се пилешко или латки, како замена за презла во ќофтиња или месо, и како згуснувач во сосови и супи. Понекогаш се користи и во печењето, како замена за обичното брашно или како состојка во колачињата и другите колачи. е разноврсна и вкусна храна. Тоа е идеална замена за презла. Секој канистер содржи 16 мл или 1 фунта. Тоа е исто така кошер. Нема вештачки бои, вкусови или конзерванси. Кошер За Пасха и во текот на целата година. Не-гмо потврдена. 16 порции по контејнер.

R

Им се допаѓа и на купувачите