.

.

Дорман 970-АБС Сензор Брзина Сензор Црна

Дорман 970-АБС Сензор Брзина Сензор Црна

DEN 383.84
Износ

Оваа заграда за сензор за брзина на тркалото за замена е прецизно дизајнирана за да обезбеди соодветна локација на сензорот за брзина НА тркалото ABS. Изработен од квалитетни материјали, тој е дизајниран да издржи екстремни услови за долг работен век. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - овој држач за сензор за брзина на тркалата abs директно ја заменува оригиналната компонента на одредени возила. Издржлива конструкција - овој дел е специјално дизајниран да издржи екстремни услови за сигурна услуга. Решение за заштеда на време-заменувањето на оваа заграда со сензорот може да заштеди време и мака за одвојување на двете компоненти за време на услугата. Тестиран квалитет - овој дел претрпе пробно, тестирање на корозија и материјал за да се обезбеди квалитетно вклопување и долг работен век. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна.

R

Им се допаѓа и на купувачите