.

.

Прикриен 99-Доџ Дакота 5.5 стапки Fle Кревет Покритие-F Одговара изберете: 2006-MITSUBISHI RAIDER

Прикриен 99-Доџ Дакота 5.5 стапки Fle Кревет Покритие-F Одговара изберете: 2006-MITSUBISHI RAIDER

DEN 1.33
Износ

Воведување на следната генерација преклопни капаци го користи прикриениот преклопен преклопен капак. Флекс го комбинира најдоброто од двата света, безбедноста на капакот за тврдо заклучување и практичноста на мекиот капак за навивање. Изграден од најдобрите достапни материјали, Флекс ќе ја издржи злоупотребата Што Мајката Природа ја фрла и ќе продолжи да се враќа за повеќе. Дизајнот Со низок Профил Користи ултра-низок профил лежи во шините на креветот овозможувајќи многу елегантен изглед. Целосен Пристап Вградените прачки за реквизити го обезбедуваат капакот што овозможува вашиот камион да се вози со целосно отворен капак. Лесно Отстранување Целиот капак може да се отстрани За неколку секунди без потребни алатки. Безбеден Дизајн вклучени Се Пластични токи и ремени за прицврстување на панелите во делумно отворена положба. ФРП Композитни Панели Користи Полесна, посилна и поголема отпорност на вдлабнатини од алуминиумот. Отпорни на временски Услови Гумените заптивки и цевките за одвод ја канализираат водата подалеку од и надвор од креветот. Лесен дизајн за Стегање. Ниту еден друг преклопен капак не може да одговара На Флексот за разноврсност, безбедност и функција. Покриен или откриен, секогаш опција со Прикриен.Гаранцијаинструкции за инсталацијаинструкции За Инсталацијаовој Дел Одговара : Годинамакемоделсубмодел2009-2010додгедакотабиг Хорн2005-2010додгедакоталарамие2009-2010додгедакоталоне Ѕвезда2000-2008додгедакотаслт2004додгедакотаслт плус 2000-2005,2008доџедакотаспорт2004додгедакотаспорт Plus2005-2010 Dodge Dakota ST2004,2008 Dodge Dakota SXT2008 Dodge Dakotatrx2008-2010 Dodge Dakota TRX42006-2007 Mitsubishi Raider Duro Cross2006-2009 Mitsubishi Raider LS2007 Mitsubishiraiderse2006mitsubishiraiderxls2011ramdakotabig Horn2011ramdakotalaramie2011ramdakotaslt2011ramdakotatrx ултра низок профил дизајн. Овозможува целосен пристап до вашиот кревет. Вграден во реквизит прачки за обезбедување на капакот. Капакот може да се отстрани за неколку секунди без алатки. Вклучени се пластични токи и ремени.

R

Им се допаѓа и на купувачите